החלפת צילינדרים

החלפת צילינדרים – האפשרויות ודרכי הביצוע

אחד מהשירותים המבוקשים ביותר שאותו מספקים מנעולנים מקצועיים הוא החלפת צילינדרים. הצילינדר הוא חלק ממנגנון הנעילה והפתיחה של הדלת ולעיתים הוא עלול להיפגם ויש צורך להחליפו באחר.

פעולת ההחלפה הינה פשוטה ומהירה כאשר היא מתבצעת על ידי מנעולן מוסמך אך היא בהחלט עשויה  להסתבך אם מנסים לבצע אותה באופן עצמאי.

מהם המקרים בהם יש צורך להחליף את הצילינדר בדלת וכיצד יבצע זאת איש מקצוע מנוסה בתחום המנעולנות? מייד תבי

מתי יש לבצע החלפה של הצילינדר בדלת?

כאמור, הצילינדר הינו חלק ממנגנון הנעילה והפתיחה של הדלת ולמעשה מהווה את החלק שאליו נכנס המפתח. מכך ניתן להבין כי מדובר באלמנט שעובר שימוש תכוף, מה שעלול לגרום לו להישחק עם הזמן.

מבין התקלות השכיחות שיגרמו לכם לצורך להזמין שירות החלפת צילינדרים על ידי איש מקצוע, ניתן לציין את הבאים:

  • המפתח נשבר בתוך הצילינדר או אינו נכנס עד הסוף.
  • הצילינדר נשבר בעקבות טריקה חזקה של הדלת או לאחר ניסיון פריצה.
  • בשל שחיקה הצילינדר כבר אינו מצליח להזיז את הבריחים או הלשוניות ולהביא לפתיחת או סגירת הדלת.

החלפת צילינדר בדלת היא דבר נדרש גם כאשר  נכנסים לדירה חדשה מקבלן או מיד שנייה ורוצים למנוע מצב בו למישהו זר יש מפתח שתואם לצילינדר הנוכחי, מה שיאפשר לו גישה קלה לבית. החלפת צילינדר הופכת את המפתח שברשותו לחסר תועלת.

כיצד מתבצע הליך החלפת הצילינדר?

החלפת צילינדרים של דלתות כניסה שונה מהחלפת צילינדרים של דלתות פנים. דלתות הכניסה מראש נועדו לעמוד בדרישות אבטחה גבוהות יותר ולכן הצילינדר שלהן שונה לחלוטין והרבה יותר מורכב.

בפועל הדבר מתבטא בכך שצילינדר של דלתות כניסה מהווה רכיב חיצוני לדלת ואין צורך לפרק את כל המנגנון כשרוצים לבצע החלפה.

בדלתות פנים ההחלפה של הצילינדר מהווה למעשה החלפה של מנגנון הנעילה כולו, שכן הצילינדר מהווה חלק בלתי נפרד ממנו.

במקרה של דלתות כניסה, ההחלפה של הצילינדר מבוצעת באופן הבא: ראשית כל יש לשלוף את הידיות של הדלת וזאת באמצעות שחרור הבורג שמחבר בין הידית החיצונית לפנימית.

לאחר שליפת הידיות מפרקים את הכיסויים הדקורטיביים שמכסים את פתח המנעול, פותחים את האומים שמחזיקים את הצילינדר למנעול ומשחררים את הצילינדר מהדלת תוך שחרור בורג ארוך שממוקם קרוב ללשונית.

לאחר פעולה זו מתקינים צילינדר חדש בסדר פעולות הפוך. לא משנה איזו דלת כניסה יש לכם, מנעולן מקצועי ידע להחליף לה את הצילינדר ללא בעיות. הוא יוכל להציע שירותי החלפת צילינדר רב בריח, שריונית חסם ולכל מותג דלתות אחר.

למעשה תהליך ההחלפה של כל מותגי דלתות הכניסה די דומה, בין אם מדובר על החלפת צילינדר פלדלדת או כל מותג אחר.

צילינדרים של דלתות פנים מחליפים בצורה הרבה יותר פשוטה: יש לפרק את הידיות והצילינדר כבר יישלף עם כל מנגנון הנעילה לאחר שחרור בורג קטן שמחבר אותו לדלת. לאחר מכן מבצעים את כל הפעולות בסדר ההפוך וזה הכל.

החלפת צילינדרים – מדוע להזמין איש מקצוע ולא לבצע את ההחלפה לבד?

ברחבי הרשת ניתן למצוא סרטונים רבים שמדגימים כיצד לבצע החלפת צילינדר לדלת בצורה מקצועית ומהירה, כביכול.

אך יש לקחת בחשבון כי במציאות הדבר אינו כל כך פשוט. החלפת צילינדרים באופן עצמאי יכולה להסתבך בשל כמה דברים:

  • חוסר בכלי עבודה מתאימים – לא לכל אחד יש בבית כלי עבודה שמאפשרים להחליף צילינדר בצורה מהירה וללא גרימת נזק. למנעולן מקצועי יש.
  • חוסר ידע בסוגי צילינדרים – לכל סוג של דלת מתאים צילינדר מסוג מסויים, הן בדלתות כניסה והן בדלתות פנים. לאדם הפשוט אין את הידע שיאפשר לו לבחור בצילינדר שהכי מתאים לדלת שלו, וגם אם כן, לא תמיד הוא יוכל להשיג אותו בקלות.
  • צורך בפריצת הדלת – דבר נוסף שיש לקחת בחשבון הוא שלעיתים יש צורך לפרוץ את הדלת לפני שבכלל ניתן להחליף לה צילינדר. גם במקרה הזה יש צורך בכלים מתאימים וידיים מיומנות, על מנת לא לגרום נזק לגוף הדלת בעת הפריצה.

"מנעולן אקספרס" – המומחים בהחלפת צילינדרים

כשמחפשים שירות החלפת צילינדרים באזור הדרום, יש לפנות אל חברה מקצועית דוגמת "מנעולן אקספרס".

המנעולנים המקצועיים של החברה יודעים כיצד להחליף צילינדרים בכל סוגי הדלתות וגם יוכלו להחליף לכם את כל מנגנון הנעילה והפתיחה של הדלת במקרה הצורך.

החלפת מנגנון רב בריח, החלפת צילינדר של פלדלת, שריונית חסם וכל מותג אחר – הכל אפשרי באמצעות צוות המנעולנים של "מנעולן אקספרס".

החלפת צילינדרים – שאלות נפוצות ותשובות עליהן

  • האם החלפת צילינדר בדלת מחייבת התמחות? – כמובן. יש להתקשר אך ורק עם מנעולן מוסמך ולהימנע מעוגמות נפש מיותרות הנובעות מניסיון לבצע את הפעולה באופן עצמאי. המנעולנים של "מנעולן אקספרס" עברו כולם הכשרה מקצועית שמאפשרת להם לאפיין כל תקלה בצילינדר במהירות ולבצע את ההחלפה בקלות. הם גם מחזיקים באישור משטרתי לעסוק בתחום המנעולנות.
  • האם יש הבדל בין החלפה של צילינדר בדלת כניסה לבין דלת פנים? – בדלת פנים הצילינדר הינו מובנה ומהווה חלק בלתי נפרד ממנגנון הנעילה והפתיחה של הדלת. בדלת כניסה הצילינדר הינו אלמנט נפרד והרבה יותר מורכב. כל עוד תזמינו מנעולן מטעם "מנעולן אקספרס" הוא ידע להחליף צילינדר גם לדלת כניסה וגם לדלת פנים ולכל מותגי הדלתות הקיימים.
  • איך נדע האם הבעיה היא רק בצילינדר או במנגנון כולו? – מנעולן מקצועי כבר ידע לזהות עבורכם את התקלה במהירות ולתקן אותה בו במקום. זה בדיוק מה שתקבלו אם תתקשרו עם "מנעולן אקספרס".
Rate this post
שתפו את המאמר לאדם שחייב לקרוא!
מנעולן באישור משטרת ישראל
רוצים לחזור לפסקה מסויימת?
החלפת צילינדרים
מידע מקצועי נוסף

כך תזהו אם המנעולן שהזמנתם איכותי

כאשר אנחנו מזמינים בעל מקצוע בכלל ומנעולן בפרט, אנו רוצים לדעת שאנו נקבל את התוצאות הטובות ביותר בזכות הידע, הניסיון והמוניטין אשר נצברו לאורך שנים.

מנעולן מן השורה

איך להיות מנעולן מקצועי מן השורה?

חשבתם על עבודה בתחום המנעולנות? אכן תחום נצרך שניתן לעבוד בו ולהתפרנס ממנו. אך כדי להיכנס לתחום צריך לעבור תהליך של התמקצעות. הדבר כולל קורס

אילו סוגי כספות קיימות?

כספות הן דבר נחוץ מאוד לכל אדם או עסק שיש להם צורך לשמור תכולה יקרה או כמות גדולה של כסף בצורה בטוחה. הן שומרות על

החלפת דלת כניסה

החלפת דלת הכניסה לבית

שוקלים להחליף את דלת הכניסה לבית? – זה הזמן להתקשר למתקין דלתות  מי שמעוניין להחליף את דלת הכניסה לבית מסיבות כאלו ואחרות, עשוי לגלות עד

Google ג גוגל
4.8
מבוסס על 13 ביקורות
×
js_loader